n/a
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\DefaultController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _redirected | true |
| _route | "app_default" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "cabaa5" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip" |
| content-length | "249" |
| content-type | "multipart/form-data; boundary=----WebKitFormBoundaryx8jO2oVc6SWP3Sad" |
| cookie | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22912cba%22%2C%22route%22%3A%22app_default%22%2C%22method%22%3A%22POST%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CDefaultController%22%2C%22method%22%3A%22index%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fgroupuv%5C%2Fwww%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FDefaultController.php%22%2C%22line%22%3A15%7D%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| host | "groupe-btelecom.fr" |
| next-action | "x" |
| remote-ip | "103.215.74.185" |
| remote-port | "49966" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36" |
| x-ae | "gzip" |
| x-cdn-any-ip | "46.105.204.30" |
| x-cdn-request-id | "238226391" |
| x-forwarded-for | "103.215.74.185" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-ovhrequest-id | "112eba262cefba8b4a317594dbe402fc" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "103.215.74.185" |
| x-remote-port | "49966" |
| x-scheme | "https" |
| x-varnish | "238226392" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 24 May 2026 19:13:38 GMT" |
| location | "/login" |
| x-debug-token | "c35b5d" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| sf_redirect | "{"token":"912cba","route":"app_default","method":"POST","controller":{"class":"App\\Controller\\DefaultController","method":"index","file":"\/home\/groupuv\/www\/src\/Controller\/DefaultController.php","line":15},"status_code":302,"status_text":"Found"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-http/Firewall/AccessListener.php"
"line" => 85
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 49
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AccessListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 26
"function" => "authenticate"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 70
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 111
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 152
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 128
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 74
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 29
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/groupuv/www/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/home/groupuv/www/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "87e223d52c84857f53ec990d956c1c5a" |
| DATABASE_URL | "mysql://groupuvbtelecom:Btelecom2022@groupuvbtelecom.mysql.db/groupuvbtelecom?serverVersion=mariadb-10.3.34" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster130" |
| CONTENT_LENGTH | "249" |
| CONTENT_TYPE | "multipart/form-data; boundary=----WebKitFormBoundaryx8jO2oVc6SWP3Sad" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/groupuv/www" |
| ENVIRONMENT | "development" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_COOKIE | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22912cba%22%2C%22route%22%3A%22app_default%22%2C%22method%22%3A%22POST%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CDefaultController%22%2C%22method%22%3A%22index%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fgroupuv%5C%2Fwww%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FDefaultController.php%22%2C%22line%22%3A15%7D%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| HTTP_HOST | "groupe-btelecom.fr" |
| HTTP_NEXT_ACTION | "x" |
| HTTP_REMOTE_IP | "103.215.74.185" |
| HTTP_REMOTE_PORT | "49966" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36" |
| HTTP_X_AE | "gzip" |
| HTTP_X_CDN_ANY_IP | "46.105.204.30" |
| HTTP_X_CDN_REQUEST_ID | "238226391" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "103.215.74.185" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "112eba262cefba8b4a317594dbe402fc" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "103.215.74.185" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "49966" |
| HTTP_X_SCHEME | "https" |
| HTTP_X_VARNISH | "238226392" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/" |
| REMOTE_ADDR | "103.215.74.185" |
| REMOTE_PORT | "63544" |
| REQUEST_METHOD | "POST" |
| REQUEST_TIME | 1779650018 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779650018.612 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/groupuv/www/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://groupe-btelecom.fr:443/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "10.130.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@groupe-btelecom.fr" |
| SERVER_NAME | "groupe-btelecom.fr" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL" |
| UNIQUE_ID | "ahNN4sEhsqVt8eW01T8CvQAAAA4" |
| USER | "groupuv" |
| argc | 0 |
| argv | [] |