ErrorController
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| forwarded | "for=2a01:8740:1:6cb::6c8d; proto=http; host=groupe-btelecom.fr" |
| host | "groupe-btelecom.fr" |
| remote-ip | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/116.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| x-forwarded-port | "80" |
| x-forwarded-proto | "http" |
| x-iplb-unique-id | "2A018740000106CB0000000000006C8D:8EE8_200141D0030100000000000000000030:0050_6A160C45_6DF62:E1C79" |
| x-ovhrequest-id | "09fd17cf208d35e5219ef5ed3150f637" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| x-remote-port | "36584" |
| x-remote-proto | "http" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Tue, 26 May 2026 21:10:29 GMT" |
| x-debug-exception | "No%20route%20found%20for%20%22GET%20http%3A%2F%2Fgroupe-btelecom.fr%2Fportal%2Fadministrator%2F%22" |
| x-debug-exception-file | "%2Fhome%2Fgroupuv%2Fwww%2Fvendor%2Fsymfony%2Fhttp-kernel%2FEventListener%2FRouterListener.php:130" |
| x-debug-token | "5f6544" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "87e223d52c84857f53ec990d956c1c5a" |
| DATABASE_URL | "mysql://groupuvbtelecom:Btelecom2022@groupuvbtelecom.mysql.db/groupuvbtelecom?serverVersion=mariadb-10.3.34" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster130" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/groupuv/www" |
| ENVIRONMENT | "development" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_FORWARDED | "for=2a01:8740:1:6cb::6c8d; proto=http; host=groupe-btelecom.fr" |
| HTTP_HOST | "groupe-btelecom.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/116.0.0.0 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "80" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "http" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "2A018740000106CB0000000000006C8D:8EE8_200141D0030100000000000000000030:0050_6A160C45_6DF62:E1C79" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "09fd17cf208d35e5219ef5ed3150f637" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "36584" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/portal/administrator/" |
| REMOTE_ADDR | "2a01:8740:1:6cb::6c8d" |
| REMOTE_PORT | "10594" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1779829829 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779829829.4236 |
| REQUEST_URI | "/portal/administrator/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/groupuv/www/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://groupe-btelecom.fr/portal/administrator/" |
| SCRIPT_URL | "/portal/administrator/" |
| SERVER_ADDR | "10.130.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@groupe-btelecom.fr" |
| SERVER_NAME | "groupe-btelecom.fr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,DATABASE_URL" |
| UNIQUE_ID | "ahYMRbu12mhjOIcncTWcbQAAFEw" |
| USER | "groupuv" |
| argc | 0 |
| argv | [] |
Parent Request
Return to parent request (token = f99ceb)
| Key | Value |
|---|---|
| _remove_csp_headers | true |
| _stopwatch_token | "f41fb6" |